Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

Nový MacBook Air bude již v létě

Vložil na 19.5.2011 – 6.00 Žádný komentář

Když minulý rok přišel Apple s inovovanou verzí nejlehčího laptopu ze své nabídky a zároveň asi nejtenčího notebooku světa, MacBook Air, udělal na trhu pořádné terno. V průběhu tohoto léta zřejmě bude pokračovat.

Zpravodajský portál DigiTimes na základě informací od Tchajwanských výrobců součástek pro produkty značky Apple uvedl, že bychom se již v červnu nebo červenci měli dočkat uvedení nové verze MacBook Air.

Takto krátký cyklus se zdá až „podezřelý“, protože aktuální model MacBook Air se objevil teprve před několika měsíci. Přesto nelze vyloučit, že tomu tak skutečně bude.

Již od počátku se na Apple hrnula kritika za některé drobnosti, například absenci podsvícené klávesnice, která by se v budoucnu kromě MacBook Pro měla objevit také u standardních modelů MacBook a právě i u MacBook Air.

Jako velmi pravděpodobné se také jeví to, že se Apple bude snažit sjednotit některé vlastnosti svých (nejen) přenosných počítačů. Můžeme tak očekávat, že nový MacBook Air bude obsahovat také výstup rozhraní Thunderbolt, na které Apple v současnosti velmi sází a tlačí jej doslova všude, kde mu to konstrukce dovolí (spekuluje se dokonce o Thunderboltu pro iPad 3, i když to se jako příliš pravděpodobné nejeví).

Pokud se v průběhu léta skutečně dočkáme nového modelu MacBook pro, lze usuzovat také na vylepšený procesorový výkon a širší nabídku SSD disků pro jednotlivé modely. Naopak je nepravděpodobné, že by byla výrazně upgradována grafika nebo změněn displej. I to jsou však pouze spekulace.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar