Úvodní stránka » Hardware

Nový iMac potvrzen

Vložil na 2.5.2011 – 12.00 Žádný komentář

Minulý týden jsme vás informovali o chystané nové generaci stolních počítačů iMac. Nyní se zdá, že je vše již téměř oficiální a tento týden bychom se skutečně měli dočkat. Podívejme se, co dosud o novém iMac víme.

Potvrzení informace, kterou jsme minulý týden přinesli, se objevilo nově na portálu AppleInsider. Dle uvedených informací bychom se již toto úterý měli dočkat uvedení nové generace stolních počítačů iMac, které budou kromě jiného vybaveny novými procesory Sandy Bridge.

Pochopitelnou novinkou, na jejíž postupné rozšíření do všech modelů stolních i přenosných počítačů od Apple se můžeme těšit, je také vysokorychlostní rozhraní Thunderbolt, které si již nyní mohou vychutnávat například uživatelé nové řady MacBook Pro. Toto inovativní řešení pro vysokorychlostní přenosy velkých datových objemů tlačí Apple do všech svých zařízení a do budoucna se o něm, dle některých spekulací, uvažuje dokonce i u nové generace tabletu iPad 3, kterého bychom se mohli dočkat v prvním pololetí příštího roku.

V průběhu zítřka bychom se tedy nového iMac měli dočkat – nečeká nás žádná velkolepá show, jak bývá zvykem u některých klíčových zařízení značky Apple, avšak dá se předpokládat, že oživením a modernizací řady iMac se pokusí Apple více prosadit také na trhu s desktopy. Až dosud jsou přitom jeho dominantou spíše mobilní zařízení, která nechávají konkurenci daleko za sebou.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar