Úvodní stránka » Hardware, Vybíráme

Mobee Magic Charger aneb nabíjejte bezdrátově

Vložil na 12.5.2011 – 12.00 Žádný komentář

Používáte-li myš Magic Mouse z produkce společnosti Apple, možná oceníte skvělého pomocníka v podobě Magic Charger kitu od společnosti Mobee.

Díky produktu Magic Charger můžete svou Magic Mouse nabíjet bez nutnosti výměny baterií. O vše se totiž postará magnetická indukce a elegantní nabíjecí podložka.

Ve chvíli, kdy zjistíte, že vaší myši dochází energie, můžete buď vyměnit baterie a fungovat dalších pár týdnů anebo si pořídíte Magic Charger. Tento set obsahuje akumulátor, kterým nahradíte baterie v myši, doplněný indukční nabíjecí podložkou s USB kabelem.

Design této nabjecí stanice je proveden podobně jako u produktů Apple, takže když potřebujete svou myš dobít a Magic Charger připojíte k počítači, rozhodně vás svým designem nezklame ani nepohorší. Následně už stačí, když svou myš zkrátka jen položíte na nabíjecí podložku a LED dioda vás bude informovat o stavu nabíjení (blikající zelená světlo – nabíjí, svítící zelené světlo – nabito, svítící červené světlo – myš není položena na podložku).

Magic Charger (1)

Nabíjecí proces trvá zhruba 6,6 hodiny a po dobití akumulátoru budete mít myš připravenou k práci minimálně na týden intenzivního používání. Výsledná kapacita se, dle nejrůznějších recenzí a informací, značně liší. Podle většiny článků a informací na Internetu se obvykle ustálí někde na cca 60 % celkové kapacity, což bývá považováno za normální. Osobně však mám jinou zkušenost – běžně se mi Magic Mouse prostřednictvím Magic Charger nabije na 99 % a na této hodnotě stabilně zůstává (nejde tedy o chvilkový výkyv, po němž by se údaj zkorigoval). S myší pak mohu pohodlně pracovat déle než týden – a to ji využívám skutečně intenzivně při práci cca 12 hodin denně.

Magic Charger se z mého pohledu jeví jako skvělé řešení, které vám umožní zapomenout na neustálé výměny baterií a soustředit se na práci. To vše s krásným moderním designem a elegancí.

Cena se v České republice pohybuje kolem 1.500 Kč.

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar