Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Jaký je nový iMac?

Vložil na 4.5.2011 – 12.00 Žádný komentář

Jak jsme již dříve informovali, Apple oficiálně představil novou generaci stolních počítačů iMac. Pojďme se podívat co nového a zajímavého v nich nalezneme.

Poslední týdny jsme získávali více či méně „ověřené“ informace o uvedení nového modelu z řady iMac. Nyní je již vše jasné a výrazně inovovaný iMac jde do prodeje.

Apple se rozhodl jít podobnou cestou jako v případě svých notebooků z řady MacBook Pro – je patrná snaha o sjednocení rozhraní i použitého hardware.

V nové generaci iMac se proto dočkáme výběru mezi čtyřjádrovými i5 a i7 procesory od Intelu. Nechybí ani vysokorychlostní rozhraní Thunderbolt, které se stává u Apple standardem u všech nových zařízení, a které by postupně mělo být zastoupeno v každém produktu s výjimkou mobilních iOS zařízení (i když i zde se objevují příležitostné spekulace o začlenění Thunderbolt do příští generace iPad).

Standardem se stala také FaceTime HD kamera, která nechybí v dnes již žádném nově uváděném produktu značky Apple a nalezneme ji tedy i zde. Hardwarová výbava je také doplněna grafickou kartou AMD Radeon HD, která poskytuje údajně až třikrát vyšší grafický výkon než tomu bylo v předchozí generaci.

Prodejní cena nového modelu iMac začíná na částce $ 1199 USD, tedy těsně pod dvacet tisíc Kč. Nechme se překvapit, za kolik bude k dostání na českém trhu.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar