Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

Jaký bude mít iPhone 5 displej?

Vložil na 24.5.2011 – 6.00 Žádný komentář

V současné době je již téměř jisté, že nás letos nečeká nová generace iPhone, ale pouze vylepšení jeho současné verze, jež by mělo získat označení iPhone 4S. Co nás však čeká příští rok u iPhone 5?

Na AppZone.cz pravidelně přinášíme nové informace o jablečných telefonech. I nyní pro vás máme jednu důležitou a zajímavou novinku.

Dle portálu DigiTimes totiž Apple plánuje pro novou generaci telefonů zakřivené sklo. Toho jsme se zatím mohli dočkat například u předchozí generace iPod Nano.

iPod nano - zaoblené skloVýhody i nevýhody jsou zřejmé. V první řadě je vidět, že nás opět čeká radikální změna designu celého přístroje. Začlenění takového displeje by totiž do současného technického provedení nebylo reálné. Navíc je zřejmé, že displej bude skutečně větší, jak se již dříve spekulovalo. Nevýhodou oproti tomu může být větší tendence k poškození při pádu a celkově menší odolnost konstrukce. Lze však předpokládat, že i s tím si Apple poradí.

Kromě toho nyní Apple testuje také tzv. bezpečné displeje. V případě jejich použití lze zobrazená data číst pouze z určitých úhlů a z jiných je obrazovka nečitelná. Opět se spekuluje o tom, zda po této technologii sáhne také v případě nadcházející generace iPhone. Pokud ano, je zřejmé, že se bezpečných displejů dočkáme také na přístrojích iPod.

O bezpečných displejích jste už určitě slyšeli, koneckonců nejde o nijak novou technologii a již začátkm devadesátých let se prodávaly monitory i kryty na CRT obrazovky, které tuto funkci umožňovaly. Specifikem těchto displejů u Apple je však možnost jejich elektronického ovládání – můžete si tak sami nastavit, zda chcete „bezpečný režim“ nebo „obyčejný“. Vše je však zatím pouze v rovině patentových zkoumání a testů. Zda se tedy této technologie dočáme v praxi, to ukáže až čas.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar