Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

HP zatím nepodpoří rozhraní Thunderbolt

Vložil na 17.5.2011 – 12.00 Žádný komentář

V uplynulém týdnu se objevilo několik spekulací o tom, že největší americký výrobce počítačů, Hewlett Packard, začlení do svých nových modelů také rozhraní Thunderbolt. Prozatím se však nedočkáme.

Thunderbolt je nové vysokorychlostní rozhraní pro datové přenosy představené společností Intel, které jako první začal používat Apple v poslední generaci svých nejvyšších přenosných počítačů MacBook Pro uvedených počátkem letošního roku. Brzy poté následoval Thunderbolt také do nové generace iMac.

Společnost Hewlett Packard prozkoumala výhody a nevýhody tohoto rozhraní a – dle slov Xaviera Lauwaerta, marketingového ředitele desktopových počítačů HP – prozatím nenašela zásadní konkurenční výhodu tohoto rozhraní. I když stále není vyloučeno, že se Thunderbolt v budoucích modelech objeví, prozatím se chce Hewlett Packard více zaměřit na nové rozhraní USB 3.0, které by mělo nahradit současné USB 2.

Význam podpory rozhraní Thunderbolt ze strany Hewlett Packard by přitom mohl být klíčový pro jeho budoucnost, protože by na sebe mohl přitáhnout větší zájem výrobců periferií (např. externích disků). V současné době tedy nezbývá než doufat, že Hewlett Packard svůj postoj v budoucnu přehodnotí. Již v letošním roce však Intel slibuje větší podporu rozhraní Thunderbolt u svých vlastních produktů i mnoha svých partnerů. Nechme se tedy překvapit, za jak dlouho a v jaké míře se Thunderbolt reálně rozšíří.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar