Úvodní stránka » Software, Tip redakce

Google Maps i nadále součástí iOS

Vložil na 31.5.2011 – 6.00 Žádný komentář

V poslední době se hodně spekulovalo o tom, zda v iOS 5 zůstanou jako mapové podklady Google Maps. Objevila se i řada alternativ, které slibovaly údajně lepší prostředí. Nyní je již jasno.

I když byly v hledáčku vývojářů mnohé další konkurenční nabídky, nakonec se Apple rozhodl i nadále využívat služeb Google Maps. Důvod je prostý – integrace s touto službou je již hotová a navíc dlouhodobě otestovaná. Navíc se mapové podklady Google neustále výrazně zlepšují a zpodrobňují.

Apple sice koketoval s nástroji jiných poskytovatelů, ale Google byl nakonec jasnou volbou. Přesto se nabízí otázka, jak dlouho toto partnerství potrvá. Neustále se totiž objevují spekulace o tom, že Apple začne sám budovat vlastní službu s aktuálními mapovými podklady, kterou by Google Maps mohl začít výrazně konkurovat.

Ať už se tak stane nebo ne, jedno je už téměř jisté. Přinejmenším v příští generaci iOS se mapové podklady určitě nezmění. Zda se však Apple vydá na tenký led a začne v budoucnu experimentovat s vlastními mapovými podklady, to je už otázka jiná. Odpověď na ni nalezneme možná již v iOS 6, na který si přinejmenším další rok počkáme.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar