Úvodní stránka » Software, Tip redakce

Glass Tower 2 aneb když věže padají

Vložil na 5.5.2011 – 12.00 Žádný komentář

Hra Glass Tower patří ke zlatému fondu her pro iPhone. Více než půl roku se první díl této hry držel mezi stovkou nejstahovanějších her pro iPhone. Když pak přišla dvojka, všechny rekordy překonala.

Právě tak lze ve stručnosti uvést hru Glass Tower 2, která podobně jako dnes zmiňovaný Woozzle spadá do kategorie „puzzle-logic“ her. Vaším cílem je zde odstranit modré kameny a zamezit pádu co nejvíce červených mimo okraj podkladové plochy. I když jsou první kola jednoduchá, s postupem hry samozřejmě na obtížnosti výrazně nabývají.

Glass Tower 2Oproti prvnímu dílu, na který pamětníci jistě vzpomenou, nabízí kompletně přepracovanou grafiku, fyziku, ale například i nabídku bonusů (máte-li štěstí, narazíte například na „mrazící“ bonus, který dočasně zamezí pádu všech, tedy i červených, kamenů mimo plochu a vy tak máte čas vysbírat pouze ty modré).

Glass Tower 2 je především hra orientovaná na praktické uvažování, vnímání gravitace a jednoduché fyziky. Průběh hry je díky jednoduchému návrhu velice svižný a rychlý. Vše je navíc klasicky provázáno s nástrojem Game Center, kde můžete sledovat svůj postup na žebříčku i dosažená ocenění.

Nově zde také máte možnost zpracovaní vlastních kol v jednoduchém editoru. Díky tomu si můžete s Glas Tower 2 užít ještě více zábavy. Bohužel, editor není standardní součástí – tou je pouze patnáct levelů. Veškerý zbytek si dokupujete v rámci in-app purchases, tedy nákupů přímo z aplikace. Nejde ale o nijak závratné částky (cca 16 Kč) a za ten požitek to jistě stojí.

Glass Tower 2Co vnímám, kromě in-app purchases, jako další nedostatek, je minimum updatů ze strany autorů. Řada uživatelů si stěžuje na časté pády aplikace. I když sám tento problém na iPhone 4 nemám, zřejmě nejde o úplně výjimečný případ. Doufejme ale, že se autoři v současnosti již pilně soustředí na Glass Tower 3. Pokud vyjde, budu mezi prvními kupujícími.

Hodnocení - 4 body

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar