Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Dostupnost 3G sítí v ČR roste

Vložil na 26.5.2011 – 12.00 Žádný komentář

Dostupnost 3G sítí v České republice je jedna z nejnižších v tomto regionu EU. Operátoři se však snaží, aby se situace zlepšila. Přinášíme aktuální pohled na situaci v České republice.

Koncem dubna oznámil největší český mobilní operátor, T-Mobile, že jeho 3G síť je dostupná již 45 % populace. Dvojka českého trhu, Telefónica 02, ihned nabrala na obrátkách a v polovině května přišla se zprávou, že se k 45 % blíží také.

Nyní vydal tiskovou zprávu také lídr českého 3G pokrytí, Vodafone. Uvedl v ní, že dostupnost jeho 3G sítě je nyní již téměř 50 %. 3G signál Vodafone bude nově dostupný v Kralupech nad Vltavou, Šumperku, Litvínově a Meziboří.

Vodafone také uvedl novou verzi své mapy pokrytí. V ní můžete nalézt přehledně zpracované informace o dostupnosti 3G v celé republice – tyto informace navíc zadávají sami uživatelé. Celá aplikace funguje ve spolupráci se serverem DSL.cz a zakreslené body od uživatelů jsou proto důvěryhodnější, než obvyklá schémata uváděná operátory.

Tradiční mapy pokrytí, tedy takové, jež generuje přímo operátor, naleznete pochopitelně také na webu T-Mobile a Telefónica O2.

Je pěkné, že operátoři mají snahu 3G sítě rozšiřovat, ovšem v porovnání s našimi sousedy výrazně zaostáváme. Doufejme, že se tato situace brzy změní k lepšímu. Koneckonců – 3G technologie, která u nás ještě ani není zcela rozšířena, již byla výrazně překonána. Na jejího nástupce si však v ČR zřejmě ještě dlouho počkáme.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar