Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Dočkáme se „NanoSIM“?

Vložil na 20.5.2011 – 6.00 Žádný komentář

Současné modely chytrých telefonů iPhone využívají namísto klasických SIM karet tzv. MicroSIM. Jak se ale zdá, Apple chce jít ještě dál.

Dle informací, které uvedla tisková agentura Reuters, se totiž Apple rozhodl podat žádost o standardizaci zmenšené varianty SIM karet. Ovšem daná žádost specifikuje ještě menší SIM než jaké se používají u současné generace jablečných telefonů.

Zatím není známo, zda se jedná o nástupce současných MicroSIM karet, ale lze usuzovat, že Apple po vyzkoušení současných MicroSIM směřuje k další miniaturizaci, jež by ve výsledku umožnila další zúžení a odlehčení budoucích modelů iPhone. Každý milimetr se počítá.

Je však otázka, zda se nejedná jen o nějaký „zastírací manévr“. Již od minulého roku se totiž spekuluje o tom, že Apple uvažuje o zrušení SIM karet ve svých přístrojích. Znamenalo by to, že by telefony i tablety značky Apple v sobě měly zabudované čipy, do kterých by se pouze nahrál software operátora. Odpadly by tak starosti se SIM kartami jako takovými a navíc by Apple získal do rukou velice silnou zbraň proti operátorům, respektive převedl by další část jejich zisků na sebe.

Máme před sebou tedy dva koncepty – buď se dočkáme další miniaturizace nebo úplného odstranění SIM karet z telefonů a iOS zařízení značky Apple. Co nakonec rozhodne, to ukáže až čas. Určitě vás ale budeme informovat.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar