Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Disk Drill: Mocný nástroj pro obnovu dat

Vložil na 4.5.2011 – 6.00 3 komentářů

Tu a tam se může stát, že nechtěně odstraníme důležitý soubor nebo dojde k jeho poškození. Jak v takovém případě postupovat? Skvělou možností je použití nástroje Disk Drill.

Pomocí Disk Drill snadno obnovíte „ztracená“ data z různých typů souborových systémů. Nejen z HFS/HFS+, ale i FAT, NTFS a mnoha dalších. Vše přímo z pohodlí Mac OS X.

Celý program má funkci preventivní i akutní – umožňuje vám lépe indexovat a zpracovat umístění souborů na disku tak, aby v případě nechtěného odstranění či poškození (například vlivem rozdělení disku) mohlo dojít k bezproblémovému obnovení původního souboru.

Disk Drill - hlavní obrazovkaDisk Drill rozhodně není nadšeneckou utilitkou, ale jde o plnohodnotné profesionální řešení pro komplexní obnovu dat na takřka všech myslitelných souborových systémech, jež jsou v současné době k dispozici. Stačí, když příslušný souborový systém připojíte, resp. zviditelníte pro váš Mac a můžete snadno opravovat a zachraňovat data.

Nejste-li si jisti, k jak rozsáhlé ztrátě dat vlivem nějaké nechtěné akce došlo, můžete si nechat vyhledat všechny smazané soubory na daném souborovém systému. Disk Drill sám určí, co je schopen zachránit a příslušné soubory vám vypíše. Pochopitelně platí, že čím kratší doba uplynula od smazání, tím lépe (nedošlo ještě k přepsání daných bloků na disku).

Disk Drill - volba skenováníDisk Drill si poradí jak s pevnými disky, tak s paměťovými kartami či USB flash disky. Příjemně mne navíc překvapila možnost pohodlné obnovy tabulky oddílů na externích discích – ani to tedy není problém.

Disk Drill - skenováníJak už napovídá popis aplikace, cena nebude nejnižší. Jedna licence Disk Drill Pro pro nekomerční využití stojí $ 89 USD (tedy asi 1.450 Kč). K dispozici je pro vyzkoušení také Free verze, která však umožňuje pouze vyhledat, nikoliv ale obnovit, ztracené soubory.

Osobně považuji Disk Drill za velice užitečnou aplikaci, která se sice nestane nejpoužívanějším programem na vašem Macu, určitě však její služby oceníte když jde do tuhého. A že přijít o data není nic těžkého, to si jistě ověřila většina z nás již v praxi.

Stránka programu

Hodnocení - 5 bodů

3 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar