Úvodní stránka » Software, Vybíráme

DaisyDisk – udržujte si přehled

Vložil na 19.5.2011 – 12.00 Žádný komentář

Jistě to sami dobře znáte – po chvíli používání vašeho Maca přestanete mít přehled o tom, co kde na disku máte, co kolik místa zabírá a podobně. Abyste si udrželi na disku pořádek a přehled, můžete použít užitečného pomocníka – DaisyDisk.

Nástroj DaisyDisk slouží k tomu, aby vám poskytoval komplexní informace o obsazení disku jednotlivými aplikacemi, dokumenty a jiným „smetím“. Jednoduše, v podobě přehledných grafů, zobrazí vše potřebné, abyste se v systému neztráceli.

Vše je provedeno právě v podobě kruhových výsečových grafů. Jednoduše si necháte zobrazit to, co vás zajímá – ať už z konkrétní adresářové struktury nebo systému jako celku.

Daisy Disk (2)Program navíc podporuje systémový QuickLook, takže si můžete rovnou nechat zobrazit náhledy jednotlivých složek. V případě, že se rozhodnete některou část odstranit, jednoduše ji přesunete do spodní části okna. Zkrátka jednoduché.

Samozřejmě se nemusíte bát – DaisyDisk není jen pro systémový disk, ale skvěle si poradí také s přenosnými USB flash disky nebo jinými externími záznamovými zařízeními. Vždy vám tak rychle poskytne přehledně utříděné informace o obsazeném prostoru.

DaisyDisk (1)Nevýhodou aplikace je její poměrně vysoká cena. Než však investujete $ 19.95 USD, můžete si program vyzkoušet v trial verzi a sami se rozhodnout, zda vám za tuto, ne úplně malou, investici stojí.

Stránky programu

Hodnocení - 4 body

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar