Úvodní stránka » Software, Tip redakce

Budoucnost Skype na iOS a Mac OS X

Vložil na 13.5.2011 – 6.00 Žádný komentář

Před několika dny proběhla novinami zpráva o tom, že Microsoft koupil Skype za cca 8,5 miliardy dolarů (tedy asi 145 miliard korun). Jaká bude budoucnost tohoto komunikačního nástroje na Apple zařízeních?

K celé věci se, dle Computerworldu, vyjádřil CEO společnosti Microsoft, Steve Ballmer. Na přímou otázku sdělil, že Microsoft neplánuje ukončení podpory Skype pro konkurenční platformy. Zdůraznil také, že i v současnosti Microsoft vyvíjí software pro Mac OS X.

Nemusíme se tedy bát, jde totiž o zcela logický krok. Skype má na Mac OS X i iOS zařízeních velké množství příznivců a aktivních uživatelů, takže Microsoft by byl sám proti sobě, kdyby hodnotu tohoto projektu snižoval ukončením podpory jiných platforem.

Kromě Windows je Skype v současnosti dostupný na platformách GNU/Linux, Mac OS X, iOS, Android, Blackberry a Symbian. Podpora žádné z těchto platforem by neměla být v blízké budoucnosti ukončena.

Nechme se překvapit, co nás od akvizice Skype Microsoftem čeká, osobně bych byl ale spíše optimista. Lze předpokládat, že Microsoft bude ochoten investovat dostatečné prostředky do tohoto projektu tak, aby někdejšího jasného lídra na poli VoIP a internetové telefonie opět dostal na výsluní, odkud jej postupně vytlačily jiné – mnohdy již značně vyspělejší – aplikace.

Nakonec mi ještě dovolte poznámku – před několika dny vyšla důležitá aktualizace pro Skype na Mac OS X, která opravuje zásadní bezpečnostní chyby. Pokud jste tak dosud neučinili, urychleně aktualizujte.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar