Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Bude Lion k dispozici přes App Store?

Vložil na 6.5.2011 – 12.00 Žádný komentář

Že se Apple snaží upustit od distribuce svého software v podobě krabicových verzí a směřuje k on-line prodeji není žádná novinka. Aź dosud však z tohoto inovativního přístupu vynechával samotný operační systém. Zdá se však, že s nástupem Mac OS X 10.7 „Lion“ bychom se mohli dočkat změny.

Apple je vyhlášený svým novátorským přístupem a definováním nových trendů. Nyní se zdá, že stejně přistoupil také k šíření budoucí verze svého operačního systému Mac OS X s kódovým označením Lion.

Vývojářské verze jsou již v současnosti k dispozici registrovaným testerům prostřednictvím App Store on-line. Do budoucna se zdá, že stejný způsob distribuce nových verzí zvolí Apple také pro finální release systému.

I když stále bude k dispozici i krabicová verze s možností zakoupení na prodejně, uvedení Mac OS X do prodeje prostřednictvím App Store by znamenalo mnohem pohodlnější a rychlejší přístup k novému systému. Z uplynulých let totiž zkušenosti českých zákazníků nevyznívají příliš pozitivně – do České republiky se vždy dostalo pouze několik krabic, na které se v prodejnách vedly pořádníky (podobně jako při nedávném uvedení tabletu iPad 2).

On-line distribuce by tento proces eliminovala a umožnila by každému okamžitý přístup k nové verzi bezprostředně po jejím uvedení, a to – jak lze předpokládat s ohledem na zkušenosti s jinými takto prodávanými aplikacemi firmy Apple – pravděpodobně za výrazně nižší cenu.

Připomeňme, že bychom se nového Mac OS X měli dočkat již začátkem léta. Nezbývá než doufat, že Apple nezklame a opět nastaví laťku hodně vysoko.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar