Úvodní stránka » Magazín, Tip redakce

Apple nejcennější značkou světa

Vložil na 9.5.2011 – 12.00 Žádný komentář

Několik let vévodil žebříčku nejcennějších značek internetový gigant Google. Nyní se však situace změnila a štafetu lídra přebral Apple.

Společnosti Apple se podařilo nevídané – za uplynulý rok zvýšila svou tržní hodnotu o neskutečných 84 procent na přibližně 153 miliard dolarů. Z vedoucí pozice tak sesadil Google, který nadále zůstává druhým a bronzovou pozici získalo IBM. Výsledky dnes oznámila společnost Millward Brown, která každoročně sestavuje žebříček stovky nejdražších světových značek s názvem BrandZ.

Za vším stojí, alespoň dle vyjádření pracovníků Millward Brown, pečlivost a vysoká kvalita, která činí produkty Apple bezkonkurenčními na trhu a s ohledem na vysokou orientaci na zákazníka si tak Steve Jobs a jeho nakousnuté jablko získávají velkou přízeň zákazníků. Je přitom nutné zdůraznit, že za hlavním úspěchem Apple stojí jeho iOS zařízení, která se stala synonymem špičkové kvality – iPhone a iPad, které definovaly nové trendy a směry vývoje mobilních zařízení.

V žebříčku BrandZ došlo letos k celé řadě změn. Například 35. místo obsadil poprvé v historii Facebook s odhadovanou tržní hodnotou 19,1 miliard dolarů. Celková hodnota stovky nejdražších značek přitom vzrostla oproti minulému roku o cca 17 procent na 2,4 bilionu dolarů.

Doplňme, že veškeré údaje čerpá Millward Brown z oficiálních výsledkových zpráv příslušných společností a kombinuje tyto hodnoty také s vnímáním značky v marketingových průzkumech prováděných u konečných spotřebitelů i firemních zákazníků.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar