Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Apple dostane prototypy Samsungu

Vložil na 31.5.2011 – 12.00 Žádný komentář

Právníci Apple dosáhli velkého úspěchu v současné kauze se společností Samsung. To obvinili, že kopíruje jejich patenty z iOS zařízení a vytváří podle nich vlastní produkty.

Celá kauza kolem sporu Apple vs. Samsung byla v uplynulých týdnech velmi vyhrocena. Apple totiž obvinil Samsung z kopírování jeho technologií a zarízení. Uvedl dokonce, že některé telefony a tablety Samsungu jsou téměř věrnou kopií iPhone a iPad z jeho produkce.

O dění kolem tohoto sporu jsme na našich stránách informovali již před měsícem, kdy se celá kauza veřejně rozběhla. Posléze se dostala až k soudu a ten v nezvykle krátké době (alespoň z našeho českého pohledu) rozhodl.

Podle něj musí Samsung poskytnout chystané prototypy svých zařízení právníkům Apple k nahlédnutí a prozkoumání, a to do třiceti dnů od vydání tohoto rozhodnutí. Usnesení soudu sice vzbudilo u Samsungu nemalou vlnu nevole, ovšem nezbývá nic jiného, než prototypy svému konkurentovi poskytnout.

Přesto se však snaží právníci Samsungu využít situace a chtějí získat – na základě stejného rozhodnutí soudu – přístup k prototypům iPhone 5 a iPad 3 od Apple. Tvrdí totiž, že naopak Apple kopíruje jejich technologii.

Celá věc připomíná spíše komedii a je zřejmé, že bude vyřešena jiným způsobem. Jak už to u podobných sporů bývá, obě strany provedou s největší pravděpodobností tzv. crosslicensing svých patentů a umožní vzájemné využívání některých svých patentů a technologií oponentovi. Ve výsledku tak vydělají oba.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar