Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

12 Mpix & FullHD pro iPhone 5

Vložil na 27.5.2011 – 6.00 Žádný komentář

Až dosud se objevovala celá řada více či méně nepodložených spekulací o novém iPhone 5, kterého bychom se měli dočkat již v příštím roce. Dnes vám přinášíme jednu aktuální.

I když nás od iPhone 5 dělí ještě spousta času a s největší pravděpodobností se ještě před jeho objevením dočkáme mírně inovované verze čtvrté generace s označením iPhone 4S, zprávy o nové generaci, jež by měla uchvátit trh příštího roku, se stále objevují a jsou čím dál zajímavější.

Až dosud se víceméně s „jistotou“ předpokládalo, že nový iPhone 5 dostane 8 Mpix fotoaparát (současný iPhone 4 disponuje 5 Mpix), avšak nyní se objevují stále častěji (poprvé již zhruba před měsícem) spekulace o tom, že by iPhone 5 měl být osazen hned 12 Mpix fotoaparátem. Původně očekávaný 8 Mpix by se pak mohl objevit na chystaném iPhone 4S.

Očekává se také, že Apple spolu s inovací snímacího čipu zpřístupní také možnost nahrávání FullHD videa. Taková možnost také chybí, i když „HD“ videa již současný iPhone 4 zvládá.

Za spekulacemi stojí především novinky uvedené společnosti OmniVision. Právě tato společnost totiž dodává fotoaparáty do současné generace iPhone. Nově nyní uvedla modul OV12825, který disponuje 12,6 Mpix, což je o poznání více než u původně uvažovaného snímacího modulu od Sony, který měl nabízet právě 8 Mpix.

Vývoj celé situace budeme pečlivě sledovat. Zatím je vše v rovině spekulací a nám nezbývá než se těšit na novou generaci jablečného telefonu.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar