Úvodní stránka » Software, Vybíráme

Woozzle – zajímavá logická oddychovka

Vložil na 8.4.2011 – 6.00 3 komentářů

Her pro iPhone je více než dostatek a zvláště mezi těmi logickými lze dobře vybírat. V dnešní recenzi se však podíváme na jednu, která vybočuje a určitě si zaslouží vaši pozornost.

Nejsem sice pravidelný hráč, ale pravdou je, že logických her mám v iPhone více než dost. Mým favoritem je již prezentovaný iSlash, ale na první příčky mého osobního žebříčku se nedávno prodrala jedna skvělá hra od českých autorů z týmu Mugeaters s jednoduchým názvem – Woozzle.

Nejde o nic náročného, sami autoři ji označují jako „puzzle-logic“ a vlastně je to přesně tak. Vaším úkolem v každé úrovni je vypnit všechna otočná kolečka příslušnými míčky. Na začátku tak stačí když naplníte jednoduché kolo míčky stejné barvy, to ještě není nic těžkého. To přijde až v pozdějších z celkem šedesáti levelů, kdy se do hry zapojuje také změna barev míčku, logistické plánování cesty míčku nebo jeho teleportace.

Zní to možná složitě, ale vězte, že Woozzle je hra, kterou si zamilujete a strávíte nad ní mnoho hodin. I když jde o velice jednoduchý koncept, rozhodně nezačne člověka nudit. I díky neustálému přísunu nových vychytávek a překážek, s nimiž si musíte poradit, je hra i po delší době zajímavá.

Pokud jde o hratelnost, dá se říci, že Woozzle patří mezi středně těžké logické hry z nabídky v AppStore. Hlavně v prvních kolech je vše opravdu snadné a v zásadě celá hra příliš nesází na postřeh nebo rychlé reakce (i když i ty se hodí), jako spíše na logické myšlení, vizualizaci a plánování. Nemusíte se tedy příliš potýkat s časovým faktorem – i když platí, že čím dříve level dokončíte, tím lepší hodnocení získáte.

Woozzle - screenshot 2

Z praktického hlediska je hra velmi dobře navržena. Nemusíte scrollovat, využívat různá gesta atd. Vše máte na jedné obrazovce před sebou a s kolečky otáčíte pouze v jednom směru. Někdy je sice poměrně obtížné se zorientovat, zvláště když vám v horním kanálku neustále jezdí míčky a vy se snažíte vše co nejrychleji dokončit, avšak při troše snahy to není až takový problém.

Grafické zpracování není nijak přelomové, ale rozhodně neurazí a k tomuto žánru hry skvěle pasuje. Obrázek si ostatně můžete udělat sami na základě vložených screenshotů.

Woozzle - screenshot 3

Máte-li tedy chuť si trochu procvičit mozek a zároveň si odpočinout u pěkné hry od českých autorů, Woozzle nezbývá než doporučit.

Odkaz na hru v iTunes Store

Hodnocení - 5 bodů

3 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar