Úvodní stránka » Novinky, Tip redakce

Novinky o iPhone 5

Vložil na 20.4.2011 – 12.00 Žádný komentář

Včera jsme přinesli informace o bílé verzi iPhone 4 a nyní pro vás máme novinky o chystaném iPhone 5. Nově získané informace potvrzují také naše domněnky o chystaných změnách a plánovaném datu uvedení nového modelu.
Podle nových informací, které přinesl server AppleInsider bychom se nové verze iPhone měli dočkat počátkem roku 2012. Vysvětluje se tak aktuální plánováné uvedení bílé verze iPhone 4, který tak bude mít dostatek prostoru pro získání vlastního trhu.

Zároveň je již téměř jisté, že verze iPhone 5 nepřinese žádné markantní generační změny jako tomu bylo u přechodu z iPhone 3GS na iPhone 4, ale půjde jen o oživení a inovování vybavení telefonu.

Dočkat bychom se tak měli například 8 MPix fotoaparátu, rychlejšího procesoru – zřejmě půjde o A5 nasazovaný nyní do iPad 2 – a pravděpodobně také malinko většího a ještě lepšího displeje, než je tomu v případě aktuálního iPhone 4.

Změn se dočká také anténa, která se nejspíše přestěhuje z rámu telefonu zpět za logo jablíčka na zadní straně. To je však v rozporu s dalším tvrzením, že by iPhone 5 mohl namísto tvrzené sklokeramiky využívat celokovové tělo, které by mělo být odolnější proti mikroškrábancům a prasklinám. Umístění antény za kovové zadní šasí by v takovém případě nebylo vhodným řešením. Nechme se tedy překvapit, jakou cestou se nakonec designeři vydají.

V každém případě se zdá, že produkce iPhone 5 nezačne dříve než v průběhu září a do prodeje by se měla inovovaná verze nejprodávanějšího chytrého telefonu všech dob dostat zřejmě v prvním kvartále následujícího roku, v optimističtější variantě však možná i před letošními Vánoci. Jisté však začíná být to, že se ohlášení nového jablečného telefonu v nejbližších týdnech, jak se spekulovalo, zřejmě nedočkáme a jeho uvedení nemůžeme tedy čekat ani na letošní léto.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar