Úvodní stránka » Software, Vybíráme

MailScripts – mocný nástroj k vyladění Mail.app

Vložil na 22.4.2011 – 6.00 Žádný komentář

Dnes se podíváme na sadu skriptů, díky kterým můžeme náš Mail pohodlně vylepšit o řadu velice užitečných a skutečně praktických funkcí. Sada skriptů s prostým názvem MailScripts vám pomůže využívat váš Mail.app ještě efektivněji než dosud.

Historie balíku MailScripts sahá až k dobám Mac OS X 10.2 (Jaguar) a v dobách verze 10.3 (Panther) byly všechny zahrnuté skripty kompletně předělány do AppleScriptu, čímž došlo k dalšímu markantnímu rozšíření jejich možností.

Samotný balík MailScripts obsahuje celou řadu užitečných – a ve své podstatě jednoduchých – skriptů pro práci s mailboxy i jednotlivými zprávami. Jeho cílem je zefektivnit a ještě více usnadnit práci s elektronickou poštou uživatelům Mac OS X.

MailScripts ale nesahají pouze do Mail.app, využívají také Address Book, bez jehož propojení s mailem by stejně nebyla práce sama o sobě dostatečně efektivní. Přejděme ale k popisu jednotlivých funkcí, které nám tyto užitečné skripty poskytují.

V první řadě je to možnost jednoduchého přidání e-mailové adresy z políčka Cc, Bcc, From, To nebo Reply-To do adresáře. Standardně totiž Mail.app umožňuje takto jednoduše uložit pouze adresu odesílatele.

Dále zde máme možnost exportu zpráv ze zvoleného mailboxu do záložního a můžeme si ještě k tomu vybrat formát (mbox, plaintext, rich text. Celé zálohování navíc můžeme ještě upřesnit řadou filtrů (například e-maily pouze za určité období atd.).

Nesmíme ale opomenout ani snadné přepínání mezi SMTP servery či skvělou funkci – Remove Duplicates, která automaticky odstraní duplicitní zprávy (hodí se například při problémech s POP3 serverem, kdy vám znovu pošle tisíc již dávno ztažených zpráv).

Tím však možnosti MailScripts nekončí. K dispozici je ještě mnoho dalších funkcí pro Mail.app i Address Book, které jistě oceníte (export adres, časově plánované odesílání zpráv aj.). S ohledem na to, že je celý balík k dispozici zcela zdarma, jde o skvělou volbu.

Stránky projektu

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar