Úvodní stránka » Novinky, Vybíráme

Kauza špionážních iOS zařízení

Vložil na 28.4.2011 – 6.00 Žádný komentář

V posledních dnech se stále častěji mluví o tom, že Apple neoprávněně získává a uchovává informace o pohybech uživatelů svých iOS zařízení. Jaká je ale realita?

Celá záležitost vyvolala ve světě skutečně velkou vlnu odporu a rozhořčení, ovšem místo racionálních argumentů zaznívaly spíše dohady médií a nepřesná tvrzení. Proto jsme se tomuto spíše bulvárnímu tématu na našich stránkách dosud snažili vyhnout a orientovali se na praktické záležitosti používání technologií Apple.

Nyní se však objevila zajímavá informace spolu s příjemným programem, o nichž vás určitě chceme informovat a možná pro vás budou tyto informace zajímavé.

Především není pravdou, že by Apple systematicky sbíral informace o pohybech uživatelů svých iOS zařízení, jak mylně informovala většina médií. Skutečnost je taková, že iTunes spolu se zálohami iOS zařízení ukládá také nešifrovaný soubor, který obsahuje informace o pohybech daného zařízení.

Tyto informace jsou však ukládány pouze lokálně, nejsou odesílány do společnosti Apple ani nikam jinam. Daný soubor je tedy umístěn pouze v konkrétním iOS zařízení a pak na záloze v počítači, kde máte instalován nástroj iTunes. Navíc je nutno podotknout, že nejde o nijak přesná data – veškeré polohové informace jsou získávány nikoliv prostřednictvím GPS, ale zaměřováním 3G signálem. Výsledek je proto značně zkreslený.

iPhone TrackerNení tedy důvod k obavám, Apple není velký bratr a nesleduje naše pohyby. Ty můžete maximálně vysledovat vy sami díky programu iPhone Tracker. Ten umožňuje načíst daný soubor ze zálohy iTunes a následně zobrazit mapu vašeho pohybu. K dispozici je zdarma, tak se zkuste sami podívat, jaká je kvalita pořízených dat.

Stránka programu

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar