Úvodní stránka » Software, Tip redakce

Jak na šifrování a podepisování v Mail.app

Vložil na 1.4.2011 – 12.00 Žádný komentář

Aplikace Mail v Mac OS X je velice zdařilým e-mailovým klientem. Má ale i několik drobných nedostatků, z nichž jedním je absence standardní funkce pro import klíče a následná možnost podepisování a šifrování e-mailů. Společně se podíváme na to, jak tento problém vyřešit.

Základem celého řešení je dostat do Mac OS X poporu OpenPGP. K tomuto bohulibému účelu vznikl projekt GPGtools, který si klade za cíl dostat OpenPGP právě na platformu Mac OS X. Stačí tedy, když si ze stránek projektu stáhnete instalační balíček (GPGTools Installer) a máte téměř vyhráno.

Jakmile nainstalujete získaný balíček (je nutné mít Mail vypnutý), můžete v nastavení Mailu najít záložku GPGmail. Zde stačí nastavit příslušný klíč a vše je vyřešeno. Pokud ale klíč dosud nemáte, co dělat?

V aplikacích se po instalaci balíčku objevil nástroj GPG Keychain Access, kde si můžete klíč buď importovat, máte-li tedy nějaký k dispozici například z vaší předchozí platformy, anebo vygenerovat úplně nový. Nově vygenerovaný klíč pak pouze v nastavení Mailu přiřadíte k podepisování/šifrování a hotovo. Nyní již můžete v každé nové zprávě zvolit možnost jejího podpisu či šifrování za pomoci zvoleného klíče.

Stránka projektu GPGtools: http://www.gpgtools.org/

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar