Úvodní stránka » Software, Tip redakce

iSlash – logika & postřeh

Vložil na 5.4.2011 – 12.00 Žádný komentář

Dnes si trochu zarelaxujeme. Představíme vám hru zaměřenou nejen na provětrání vašich mozkových závitů, ale i na postřeh a rychlé reakce. Právě na to se totiž zaměřuje geniální hra pro iPhone s názvem iSlash.

Smysl hry je velice jednoduchý. V iSlash máte na vždy jednotlivé úrovně (ty se postupně stávají obtížnějšími), kde se nachází nějaký obrazec. Uvnitř tohoto obrazce pak náhodnými směry poletují shurikeny a ve vyšších kolech i nejrůznější další předměty. Vaším cílem je ořezat („slash“) daný obrazec do co nejmenšího útvaru (stavová lišta v podobě zeleného bambusu vám sděluje kolik ještě musíte minimálně odříznout), a to tak, abyste netrefili žádnou z prolétajících hvězdic a ani je neoddělili – musí tedy zůstat pohromadě ve výsledném ořezaném prostoru.

Na první pohled velice jednoduchý úkol, který s logikou moc společného nemá. Opak je ale pravdou. Celá hra je koncipována tak, aby hráčela nutila přemýšlet a rozhodovat se o co nejefektivnějším postupu. S vyššími úrovněmi výrazně stoupá obtížnost a musíte se proto dobře zaměřit na to, kterou část obrazce oddělíte jako první a co může počkat.

Kromě toho se snažíte oddělit na každý „slash“ co největší kus původního obrazce. Tím totiž získáte více bodů a především šanci na získání něktrého z příjemných bonusů (například bomby, díky níž můžete vyhodit některou ze zbývajících hvězdic do vzduchu).

Celá hra má aktuálně 110 levelů rozdělených do tří setů. Autoři navíc slibují řadu nových levelů v příštím updatu. Pokud tedy váháte jakou hru na cesty autobusem nebo čekání před obchodní schůzkou zvolit, osobně vám iSlash doporučuji jako skvělou volbu. Za cenu 0,79 EUR (asi 18 Kč) není o čem přemýšlet.

Hodnocení - 5 bodů

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar