Úvodní stránka » Software, Vybíráme

iAntivirus – Antivir pro Mac zdarma

Vložil na 21.4.2011 – 6.00 Žádný komentář

Možná se ptáte, proč se na Macu vůbec zabývat problematikou virů, když toto téma se nás, uživatelů jablečných počítačů, přímo netýká. V dnešním článku vám zkusíme na tuto otázku odpovědět a zároveň nabídneme jedno užitečné řešení, které je navíc dostupné zcela zdarma.

Problematika virů se přímo dotýká uživatelů platformy MS Windows, zatímco pro Mac OS X nebyl dosud žádný kriticky nebezpečný virus napsán a z hlediska Unixu, kam se náš operační systém také řadí, je i takřka vyloučené, aby se viry – v tom smyslu, v jakém je v současné době vnímáme především – masivněji v Mac OS X rozšířily.

Neznamená to ale, že můžeme být slepí a hluší k tomu, co se děje kolem nás. Nejrozšířenějším operačním systémem současnosti jsou stále MS Windows a bylo by naivní domnívat se, že se to v nejbližších letech změní. Pokud tedy komunikujete se světem – ať už prostřednictvím e-mailů, FTP či jinými datovými přenosy, komunikujete také s uživateli MS Windows.

I když nás na Mac OS X viry přímo neohrožují, neznamená to, že nemůžeme fungovat jako „přenašeči“ a tyto viry dále předávat právě uživatelům MS Windows.

Z tohoto důvodu vznikla řada antivirových programů pro GNU/Linux i Mac OS X a jeden z nich si dnes představíme. Jmenuje se iAntivirus a je k dispozici zcela zdarma pro domácí uživatele Mac OS X.

iAntivirus - hlavní stranaiAntivirus nabízí plnohodnotné možnosti profesionálního antivirového řešení, které bychom očekávali u skutečně komplexní aplikace. Dočkáme se tak například i karantény, chytrých updatů virové databáze a pochopitelně real-time ochrany na pozadí.

Nevýhodou aplikace je ovšem možný problém s během real-time ochrany na některých konfiguracích Mac OS X. Tento problém je však již zdokumentován a pracuje se na jeho odstranění. Prozatím toto tedy vnímám jako jediný zásadní problém, který však, s ohledem na cenu, nepředstavuje až tak výrazné negativum.

Řešení iAntivirus je zde pro všechny, kdo chtějí zodpovědněji komunikovat s ostatními uživateli Internetu a nepřejí si přeášet viry. Nulové pořizovací náklady z něj navíc dělají skvělého společníka všem uživatelům jablečných počítačů.

Stránky aplikace

Hodnocení - 3 body

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar