Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce, Vybíráme

Dvoujádrový iPhone 5

Vložil na 13.4.2011 – 12.00 Žádný komentář

Titulní stránky blogů a magazínů o technologiích Apple v poslední době plní informace o chystaném iPhone 5. Ještě aby ne, oficiálního představení bychom se, dle většiny spekulací i historických zvyklostí, měli dočkat již někdy v horizontu jednoho měsíce. Nyní se začíná také živě spekulovat o novém procesoru.

Dle specifikací nového iOS 4.3, kterého jsme se před časem dočkali, lze usuzovat, že nový iPhone 5 bude mít tentýž procesor, kterým je osazen i nový iPad2. Tento procesor, známý jako Apple A 5 (či pod označením S5L8940) je dvoujádrový a taktovaný na provozní frekvenci 1 GHz.

V případě nového iPhone 5 by nemělo jít o výrazný model s přepracovaným designem a vlastnostmi, ale spíše o zlepšení a vitalizaci předchozí generace, tedy iPhone 4. Dočkat bychom se měli kromě dvoujádrového procesoru také většího a ještě lepšího displeje, s největší pravděpodobností z produkce Hitachi Displays, jenž by mohlo být možné ovládat kromě prstu také stylusem, nehtem nebo prstem v gumové rukavici (současná konstrukce displejů toto neumožňuje). Zároveň se dá očekávat, že Apple bude chtít navždy uzavřít kapitolu „iPhone a anténa“ a umístí ji opět za logo jablíčka na zadní straně telefonu.

Ale zpět k procesoru – nový Apple A5 by měl být trefou do černého zejména pro ty, kdo rádi hrají hry nebo pracují s grafickými aplikacemi či využívají v hojné míře videokonference. Veškeré současné softwarové vybavení sice bez sebemenších problémů zvládne i jednojádrový iPhone 4, ale do budoucna lze očekávat zvýšení hardwarové náročnosti aplikací. Nový Apple A5 je tak určen zejména těm, kdo chtějí investovat do budoucnosti a vyhnout se tak případným problémům s budoucí kompatibilitou.

O dalších zprávách týkajících se iPhone 5 vás budeme samozřejmě průběžně informovat.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar