Úvodní stránka » Hardware, Tip redakce

Dostupnost iPad2 v České republice

Vložil na 5.4.2011 – 6.00 Žádný komentář

Určitě jste si nenechali ujít zprávy o čerstvě uvedeném iPadu druhé generace. Tento skvělý výtvor z dílen společnosti Apple v sobě kombinuje řadu užitečných vlastností praktického tabletu pro všední den. Jak to ale bude s jeho dostupností v ČR?
Jistě každého potěšilo, že hned v druhé vlně došel iPad 2 také do České republiky. Tuto informaci prezentoval již Steve Jobs na posledním Apple Eventu, kde právě k představení iPadu 2 došlo a bez nadsázky se dá říci, že většině českých applistů vyrazila dech.

Bohužel realita malinko pokulhává a podle kuloárních informací mělo do České republiky dorazit pouze několik desítek kusů. Tím by mělo být pokryto méně než osm procent předobjednávek!

Největší množství bylo plánováno pro APR prodejny a několik kusů tak například pro Datart (počítalo se jen s cca 2 – 3 kusy na prodejnu).

Nyní se naštěstí situace malinko zlepšuje, částečně i díky iniciativě některých českých distributorů, kteří se rozhodli nakoupit větší zásoby u našich západních sousedů, ale také i díky oficiálním dodávkám, z nichž by v horizontu cca dvou týdnů měla dorazit druhá várka.

Nově si tak můžete kromě APR nebo některých vybraných elektro obchodů objednat svůj iPad 2 také například v CzechComputeru.

I když situace není ideální, je vidět, že se zlepšuje. Připomeňme, že například iPhone 4 se v České republice začal prodávat až cca půl roku po jeho uvedení do prodeje v USA! Nyní se tedy konečně zdá, že Apple začal český trh vnímat jako zajímavý a rozhodl se k němu podle toho přistupovat. Doufejme, že tato situace zůstane zachována a do budoucna se zlepší i množství dodávaných kusů.

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar