Úvodní stránka » Software, Vybíráme

BusyCal – víc než jen kalendář

Vložil na 19.4.2011 – 6.00 2 komentářů

Potřebujete kvalitní nástroj pro správu vašeho kalendáře? Chcete profesionální řešení, které dokáže synchronizovat data online s klientem na iPhone a zároveň s populárním Google Calendar? Pak pro vás může být skvělým řešením BusyCal.

BusyCal je moderní nástroj pro Mac OS X, který je určen všem, kdo chtějí mít lepší a komplexnější možnosti plánování svého času nežli za použití programu iCal, jenž je standardní součástí Snow Leoparda.

Přináší řadu zajímavých novinek a vylepšení, která – jinak skvělý – iCal postrádá a zejména časově vytíženým uživatelům tak umožňuje skutečně efektivnější možnosti plánování času na vyšší úrovni.

BusyCal - týdenV první řadě umožňuje používání bannerů. Nevím jak vám, ale pro mne byla absence této možnosti – tedy plánování vícedenních událostí – citelným kazem na kráse iCalu. Často se stává, že člověk vyrazí na konferenci, školení nebo dovolenou na několik dní a chce si tedy danou akci v kalendáři jasně poznačit. V iCalu jste si však museli přidávat samostatnou poznámku ke každému dni, zatímco BusyCal umožňuje použití banneru, který elegantně protáhnete přes všechny obsažené dny.

Mimořádně užitečné také vidím použití alertů, jejichž přehled si můžete zobrazit z ikonky v oznamovací oblasti. Na každou událost vás upozorní předdefinovaný alert (můžete si jej samozřejmě individuálně nebo globálně vypnout). Pro mne, jako začínajícího sklerotika, je tato funkce velice užitečná.

Jako skvělé hodnotím také to, že celý kalendář plně spolupracuje s iCal, takže veškeré vaše poznámky vedené v iCalu dokáže BusyCal bezproblémů snadno přetáhnout do sebe a zobrazit. Kromě toho máte také možnost synchronizace s Google Calendar, což jistě potěší všechny příznivce tohoto skvělého webového řešení a zároveň vám umožní snazší sdílení vašeho pracovního kalendáře s kolegy.

Jistě užitečnou drobností je také zobrazení stručné informace o počasí k danému dni. Sice nejde o nic extra světoborného a někomu to může dokonce vadit (samozřejmě však lze tuto funkci vypnout), ovšem mnoho uživatelů jistě potěší.

BusyCal - List ViewCo hodnotím jako velmi zdařilé je také přidání přehledu „List View“, kde máte události z daného měsíce přehledně vypsané za sebou. Taková funkce jistě ulehčí agendu a usnadní orientaci v programu na každý den. Zvláště těm vytíženějším pak může výrazně usnadnit plánování daného dne jako celku.

Abych však pouze nechválil – když jsme u zobrazování, mám také jednu výhradu. Například Google Calendar skvěle zvládá možnost zobrazení tří po sobě jdoucích dnů. Osobně tuto možnost velice rád používám, protože mi umožňuje efektivně přetahovat úkoly i mezi jednotlivými týdny. BusyCal však takovou možnost nemá (doufejme, že se jí v budoucnu dočkáme).

Na konec mi dovolte zmínit se také o nástroji BusyToDo. Jde o plnohodnotný ToDo list, který je prostřednictvím účtu MobileMe nebo iCal serveru online synchronizován s vaším kalendářem z Mac OS X. Samozřejmě nejde o plnohodnotný manažer, ale pro účely ToDo listu, s nímž pracujete jako s doprovodným nástrojem pro svůj BusyCal, je více než dostačující.

BusyToDoTolik tedy k nástroji BusyCal a jeho iPhone klientu BusyToDo. Osobně jsem přesvědčen, že jde o hodnotné programy, které usnadní práci každému, kdo rád udržuje pořádek ve svém čase. Jako nevýhodu však vidím vyšší cenu – samotný BusyCal stojí $49.99 USD. Pokud však patříte mezi časově hodně vytížené jedince, jistě se vám tato investice vyplatí.

Závěrečné zhodnocení
+ alerty
+ bannery
+ synchronizace s Google Calendar
+ List View
+ klient BusyToDo pro iPhone
– absence zobrazení tří po sobě jdoucích dnů
– vysoká cena

Odkaz: stránky programu

Hodnocení - 4 body

2 komentářů »

zanechat komentář

Add your comment below. You can also subscribe to these comments via RSS

Buď slušný. Drž se tématu. Žádný spam.

Můžete použít tyto HTML prvky:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Na tomto webu je povolen Gravatar. Pro získání vlastní Gravatara (globally-recognized-avatar), se registrujte na Gravatar